DIVADLO JÁNA PALÁRIKA V TRNAVE

Art direction & Copywriting ©CubeStudio

Známe trnavské DJP prešlo v roku 2019 zmenou identity. Okrem faceliftu loga sa budovala kompletne celá vizuálna komunikácia vrátane webdesignu. 


Hlavné kritérium v tvorbe bolo rešpektovanie cieľovej skupiny DJP, ktorou sú vzdelaní ľudia v strednom a vyššom veku a súčasne hľadanie schopnosti, aby komunikácia divadla vedela osloviť aj mladšiu generáciu. Taktiež bolo žiaduce, aby nová identita dávala možnosť zapracovávať zmeny postupne, a to z marketingového i finančného hladiska. Logo v novom „šate“ odkazuje teda na jeho pôvodnú podobu, no dostalo nový rytmus, harmóniu a dynamiku.

Identita je navrhnutá tak, aby vo svojej minimalistickej podstate vedela fungovať výlučne v čiernobielej podobe spolu s výraznými fotografiami. Doplnková farebná paleta plní v komunikácii funkčnú úlohu. Určuje kategorické rozdelenia predstavení, mesačných programov atď. Nemenej dôležitým funkčným vizuálnym prvkom je štvorec, ktorý tvarom vychádza z loga, určuje poriadok, stabilitu a umožňuje nám hierarchicky pracovať s komunikovaným obsahom.


 
 

WEBDESIGN

Výraznou rekonštrukciou prešla aj webová stránka DJP. Základnou požiadavkou bola inverzia pôvodnej čiernej, vizuálne ťažkej a najmä neprehľadnej stránky. Nový design je teda absolútne vyčistený, graficky vzdušný a nadväzuje priamo na identitu.

 
 

MAGAZÍN

Spolu s novou identitou prišlo na svet aj ďalšie divadelné dieťa a tým je magazín s rovnomenným názvom DIVADLO. Tento štvrťročník prináša návštevníkom aktuálne novinky z divadelného diania, rozhovory, témy, aktuálny program či dokonca receptár.